streda 27. februára 2013

Plnoštíhla, ale predsa zdravá.

Plnoštíhla, ale predsa zdravá. 

Stretla som sa na internete s mnohými článkami, ktoré upozorňujú, aké riziká spôsobuje nezdravý životný štýl a aké má následky u ľudí s nadváhou. Toto sa na nás valí z každej strany. Ale skutočne, žijeme nezdravo? 

Nechápem niektorých, ktorí vidia moletnú ženu a hneď jej odporúčajú, nech schudne pre svoje zdravie. No títo ľudia sa mýlia, ani sami o tom nevedia. Kedysi by práve dnešný ideál krásy, teda žena, ktorá má veľkosť 36, bola nezdravá. Dodnes všetci uznávame, aj samotní muži, za jeden z najväčších sex symbolov, aké tu kedy boli herečku Marilyn Monroe. No Marilyn od dnešného ideálu utekala na míle ďaleko, a predsa bola krásna , žiadaná plná vitality .Niekto by však mohol namietať, že Marilyn je už prežitok. Tak si teda všetci vybavme Queen Latifah , známu Hollywoodsku herečku , chcete povedať , že táto žena vyzerá , či je nezdravá , iba kvôli tomu , že má pár kíl navyše ?
Queen Latifah

Vo svete prevláda názor o moletkách , že čo naše oči vidia, to hneď aj ústa zjedia, preto máme kilá na viac. My samé však vieme, že niekedy jeme dokonca omnoho menej, než bežní ľudia a tým sa trýznime. Takéto trýznenie je pre nás nezdravé. Obvykle s tým už rastieme, od malička sme akési iné, to však neznamená, že sme choré a prežierame sa!

Jediné zdravotné problémy môžeme nášmu telu spôsobiť práve  diétami. Diéta je obrovský zásah do organizmu. Každý pokus o diétu sa na našom zdraví zle podpisuje. Sú to obrovské zmeny, tak na čo ich podstupujeme? Mali by sme si namiesto sebatrýznenia radšej uvedomiť, že zdravo sa stravovať nie je totožné s výrazom chudnúť. A my sme úplne zdravé aj napriek tomu, že keď sa postavíme na váhu, nezastaví sa nám napríklad na čísle 50.

Keď sme podľa okolitého sveta nezdravé , potom čo na to majú povedať také modelky alebo  „príliš tučné dievčatá“, ktoré vážia asi tak 50 kíl, ale robia všetko preto, aby schudli. Nehovoriac o tom, ako sa chcú k tomu výsledku prepracovať. Používajú k tomu „zaručené triky na chudnutie“ ako je preháňadlo pravidelne každý deň, či „zdravý“ obed v podobe vaty podávanej spolu s citrónovou šťavou. Toto je zdravé? No podľa niektorých asi áno, keďže mám pocit, že čo je kosť a koža je  ok. 

Modelka z prehliadky Chanel Spring 2013 .
Aj my sme však úplne zdraví ľudia, bez akýchkoľvek zdravotných ťažkostí. Vraj nemáme dosť pohybu, preto takto vyzeráme. Tak si vezmite ženu, ktorá má napríklad dve malé deti a je plnoštíhla. Stará sa o celú domácnosť, behá denne do škôlky a školy, nakupuje a to všetko stihne každý deň. Deň, ktorý má 24 hodín. Ešte stále si myslíte, že máme málo pohybu a jeme nezdravo? 

Myslím, že je na každého osobnom uvážení, či sú zdravé práve tie chudučké dievčatá alebo my, ktoré sa zdravo najeme. Podotýkam ešte raz, NAJEME a nie prežierame ako to o nás často tvrdia. 


Porovnanie šiat na žene s konfekčným číslom 46 a vedľa 36 .

0 komentárov:

Zverejnenie komentára