utorok 26. februára 2013

Každá sme iná , ale každá sme originál!

Každá sme iná , ale každá sme originál!

  Na svete je mnoho ľudí , no nájsť dvoch rovnakých je nemožné. Veď ako by to tu potom vyzeralo , keby sme chodili všetci podobný ako vajce vajcu. Príroda vie prečo to tak zariadila. Lenže 21 storočie je doba pokroková a nanešťastie vo svete často vládne akási davová psychóza všeobecného modelu ideálnej ženy. Kto do tejto skupiny nezapadá , teda nemá ideálne miery ako by ani nebol.
  My, ženy ktoré také nie sme sa často podceňujeme a to je obrovská chyba! Aj ja som taká , jedna z tých ktorá nezapadá možno do všeobecného modelu krásy , ale do tej druhej veľkej skupiny žien . Žien ktoré sú často nedocenené len pre svoj vzhľad od okolia a potom  aj samé k sebe začnú takto pristupovať. Veď bodaj by nie , keď všade na vôkol seba vidíme ten "všeobecný ideál krásy". Skúsili ste sa  niekedy zamyslieť , keď ste listovali nejaký časopis napríklad o móde a videli ste tie ženy čo tam fotia , či toto je skutočne to na čo sa chceme aj my ostatné pozerať. Je to jednoducho marketingový ťah , buďme všetci chudý a máme zaručený úspech! Toto nám tlačia tie všetky média do hlavy , ale aj My sme krásne a v živote nie sme rozhodne menejcenné!
  Mne samotnej trvalo dlhú dobu vysporiadať sa sama so sebou. Ale potom som si uvedomila , že ja môžem byť iba vďačná matke prírode za to aká som . Som iná a tým jedinečná . Vystupujem z radu , z radu žien ktorá vyzerajú ako z fabriky na Barbie. Myslela som si že iná už nebudem a skutočne ma to trápilo, no preto som sa akosi o seba nestarala. Veď na čo? Stačilo mi výťahané tričko , ktoré toho čo najviac zakrylo a nejaké pohodlné nohavice. A popravde mojej garderóbe akosi neprospievali nákupy v štandartných obchodných centrách . Všade tie veľké cedule ohlasujúce nové kolekcie , ale čo z toho keď boli tak do veľkosti L-XL maximálne , teda veľkosti XL v ponímaní veľkých fabrík na výrobu oblečenia. Ok , tak teda v sekcii odevy som neuspela . Povedala som si že zájdem teda mrknúť topánky , veď veľkosť topánky mám štandartnú . Omyl!  Mnohé  predsa viete aké ťažké je si kúpiť krásne čižmy , kedže ja zips vytiahnem asi tak po členom , pretože moje lýtka nie sú práve najštíhlejšie. K doplnkom som už často krát ani nešla. No predsa na čo , k čomu by som ich nosila. A tak som prišla domov a vrátila sa k outfitu sivej myšky , ktorý mi do určitej miery vyhovoval .
  Nebol to však len outfit sivej myšky , tak som sa aj cítila . Nie nadarmo sa vraví , že šaty robia človeka. Potom prišiel akýsi zlom a ja som si povedala stop! Aj ja chcem byť krásna . Veď som úplné iná než ostatný , som moletka ale to neznamená , že sa nemôžem páčiť ostatným ale v prvom rade sama sebe. Bola som si vedomá , že to nebude ľahké , ale nie nemožné. Potom som si´uvedomila ako to riešili naše staré mamy , veď v obchodoch za bývalého režimu nebol taký kvetnatý výber ako dnes , teda ako pre koho. No navštevovali predsa šikovné krajčírky. Verte , či nie , tie dokážu hotové zázraky!  A dokonca som aj našla obchody kde predávajú niečo vo veľkosti od 44 a viac. Chodili ste do Tesca doteraz na rožky ? Nabudúce keď si tam po nej zájdete , tak skočte aj do oddelenia odevov a posúďte samé.
  Nemožné sa stalo možným ! Chce to síce vytrvalosť , ale kto hľadá ten nájde. Veru som aj našla , a už to nebolo o tom vyťahanom tričku , ale o pekne a príťažlivo oblečenej moletke. Pomaly som sa skamarátila aj z mojím vtedajším úhlavným nepriateľom ,opätkami . Pekné oblečenie k tomu krásne topánky na podpätku a prirodzene trocha námahy s nejakým účesom a make-upom. Bolo to ! Ja som sa odrazu cítila skvelo , šla som po ulici sebavedome , hrdá sama na seba. Odrazu si aj ľudia vôkol mňa začali všímať moju premenu a chválili snahu , snahu vyjsť z davu , z davu ľudí ktorý sa často boja aj vlastného tieňa.
    Nebojte sa , skúste to aj vy, veď spoločne to zvládneme. Ženy si predsa musia pomáhať. Garantujem Vám  že po prvých obdivných pohľadoch od neznámych mužov na ulici budete vedieť, že idete tou správnou cestou , a že tá námaha za to stála.
A takto som dnes bola dnes v škole. Vidíte , že sa to dá. :)

0 komentárov:

Zverejnenie komentára