pondelok, 4. marca 2013

Popoluška si splnila americký sen...

Popoluška si splnila americký sen...

Len málo kto by nepoznal známu americkú hviezdu Oprah Winfrey. Dnes si každý pod týmto menom predstaví kyprú a úspešnú Afroameričanku , ktorú Amerika miluje. 

V živote to nemala ľahké, sama tvrdí, že pochádza z chudobných pomerov. Už v 14 porodila a následne po tom ju začal vychovávať jej prísny otec. Otec, ktorý ju nútil čítať knihy . Vtedy sa jej to síce nepozdávalo , no ako dnes sama hovorí , práve to bola jej vstupenka do veľkého sveta. Život jej medzi tým uštedril mnoho rán , no ona im nepodľahla , šla si ďalej za svojím cieľom.

Jej kariéra sa začala v malom rádiu , kde robila hlásateľku , neskôr začala pracovať v talk-show  AM Chicago a kto by to povedal , zaznamenala obrovský úspech . Neskôr túto šou premenovali na The Oprah Winfrey Show.  Dnes má tento program obrovskú sledovanosť. 

Nebolo to všetko také ľahké , keďže podľa výskumov , s ktorými som sa minule stretla na internete , ľudia nechcú vidieť moletné ženy na obrazovkách . V chudých ženách nevyvolávajú žiadne emócie a v moletných skôr zanechávajú pocit , že takto vyzerať nechcú . No ona to dokázala , získala si priazeň divákov  a šla si za svojím snom. Ľudí nenechala chladnými jej obrovská charizma . Tvrdo si presadzovala svoje názory a nikdy sa nepodceňovala . NIKDY! Ani sa nad tým nepozastavovala a práve to bolo koreňom jej úspechu . 


Všetky by sme si od nej mali brať príklad. Nezáleží na tom ako vyzeráme , ale čo je v nás a ako to dokážeme predať. Musíme si najprv začať veriť samé , že zvládneme všetko , čo si zaumienime . Keď si samé neveríme , tak potom ako nám má veriť okolie ?  Ju dnes svet miluje , ľudia by dali čokoľvek , len kvôli tomu, aby sa dokázali stretnúť z týmto fenoménom menom Oprah.
Dnes publikuje aj knihy, zbiera jedno ocenenie za druhým a je úspešná a hlavne šťastná . Nikdy sa nezamýšľala nad tým, ako vyzerá , ale nad tým, aká je osobnosť . Uvedomovala si , aké je dôležité  vzdelanie , ktoré je kľúčom k úspechu.


Mala by byť vzorom pre nás . My tiež dokážeme, čo chceme , stačí si jednoducho ísť za svojím cieľom . Nik netvrdí , že výsledky a úspech sa hneď dostavia . Raz to však príde , aj keď tomu bude predchádzať množstvo neúspechov a pádov. Nás to však nesmie odradiť , musíme pracovať na svojom sne  a nie iba snívať .


0 komentárov:

Zverejnenie komentára