nedeľa 6. apríla 2014

Životná sila žien.


Zamýšľala som sa nad tým odkiaľ často aj sama čerpám energiu. V konečnom dôsledku ju väčšinou objavím sama v sebe. Verím si predsa a verím svojím schopnostiam. Cítim sa nezávislá a takto i to aj vyhovuje. Čo ale v takej situácii robili ženy v dávnych časoch, kedy riešili mnoho vážnejšie problémy. Boli v podvedomí takými „kuchynskými feministkami“? Samotné slovo feminizmus má svoju históriu. Istá skupinka žien v domácnosti si povedala a dosť! Chceli rovnako pracovať ako ich muži a maž tiež aj rovnaké práva. Pozrela som si teda aj slovník cudzích slov a tam je toto slovo jasne definované tromi výrazmi: 1. hnutie za zrovnoprávnenie žien s mužmi za kapitalizmu; 2. ženský ráz - umelecká záľuba v ženských postavách; 3. ženské pohlavné znaky vyskytujúce sa u muža ako následok hormonálneho vplyvu.


Toto slovo pôsobí často krát až surovo a u mužov vyvoláva strach. Prečo ? Lebo aj ženy sú schopné niečoho , sme predsa sebavedomé. Plne si uvedomujeme svoje hodnoty a už dávno ich vieme aj patrične oceniť. Ženy, ktoré si idú za svojím snom a majú jasný cieľ, vedie poznanie, že ho môžu aj reálne dosiahnuť. To je ich cieľ a štýl života, ísť si za naplnením snov s hrdosťou a sebavedomím!


Popri tom všetkom , keď muži vidia takúto ženu, svojím spôsobom ju prestávajú brať ako ženu. Veď o to v konečnom dôsledku šlo, aby sme boli zrovnoprávnené, ale nie nešťastné. Práve to, že dosiahneme všetko nesie so sebou aj sprievodný jav. Často krát až strach, a tak takáto žena má všetko a predsa nič. Sme krehké stvorenia a okrem kariéry každá chce mať raz rodinu , deti atď. Ale stojí to za to , ja osobne sa radšej sústredím na prácu a na to aby som raz bola niekým. V budúcnosti si chcem povedať, že som človekom, ktorý niečo dokázal. V dnešnom svete sa neoplatí ukázať tú masku ľudskosti. Po tom, ako by som si ju strhla by prišla pravdepodobne ľútosť alebo zrada, ako dôsledok toho, že som odkryla svoje slabiny okolitému svetu. Toto fakt nie je to, čo potrebujem,  a teda radšej budem žiť naďalej svoj sen a ten najväčší iba snívať. Bojím sa, bojím sa hienyzmu ľudí ...

0 komentárov:

Zverejnenie komentára